Roztoczański Park Narodowy jest miejscem wyjątkowym, a wycieczki po jego terenie to nie lada gratka dla każdego miłośnika fauny i flory. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?
Roztoczański Park Narodowy, założony w 1974 roku, obejmuje najpiękniejszy skrawek Roztocza. Wchodzące w jego skład tereny zadziwiają pięknymi krajobrazami oraz przyrodniczym bogactwem, a liczne atrakcje sprawiają, iż każdy w czasie wycieczki po tym parku znajdzie dla siebie coś ciekawego. Park ten znany jest przede wszystkim ze wspaniałych lasów oraz pomnikowych drzew. Nie brak tu również ciekawych gatunków roślin, których liczbę szacuje się na około 700 gatunków.
Park ten jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, na których czekają tu tanie noclegi w okolicznych miejscowościach, liczne szlaki piesze i rowerowe oraz wystawy, które pozwalają w ciekawy sposób poszerzać wiedzę na temat przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego. Ścieżka do stawów Echo, ścieżka na Bukową Górę, Szlak Partyzancki lub Centralny Szlak Roztocza (pieszy lub rowerowy) – oto wybrane trasy dla tych, którzy chcą z pięknem Roztocza zapoznać się w czasie dłuższych wypraw i pieszych wędrówek. Na tych, którzy wolą uniknąć wysiłku fizycznego, czekają takie atrakcje, jak izby leśne, muzea oraz hodowle koników polskich. Ośrodek Edukacyjno-Muzealny RPN w Zwierzyńcu, Izba Leśna RPN we Floriance oraz ostoja konika polskiego na terenie parku – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Roztocze staje się obszarem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów-przyrodników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here