Dla wielu turystów wycieczki po Wiśle są świetną okazją do odwiedzenia tych miejsc, które wiążą się z Adamem Małyszem. W centrum Wisły kusi ciekawa galeria, która zachwyca ogromną ilością sportowych trofeów znanego skoczka, z kolei dumą Wisły Malinki jest skocznia narciarska – jeden z najciekawszych obiektów tego typu w Polsce. Skocznia ta szybko zagościła w programie niemal każdej wycieczki po Wiśle, a dla wielu turystów możliwość jej zwiedzenia jest nie lada gratką. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?

Skocznia w Wiśle Malince to obiekt sportowy, któremu z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Ta, którą możemy podziwiać obecnie, powstała w miejscu starszej skoczni – znanej i wykorzystywanej już w latach 30-tych XX wieku. Ostatnie zawody na tej starej skoczni odbyły się w 2001 roku. W 2008 roku, po kilkuletniej przerwie, w Malince znów można było zorganizować zawody. Tym razem skoczkowie mogli skorzystać już nowoczesnej skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-120. Pierwszy skok, o długości ponad 120 metrów, oddał Adam Małysz – patron tego niezwykłego obiektu sportowego.

Wisła Malinka to nie tylko słynna skocznia, ale i wiele ośrodków narciarskich, które każdemu z nas pozwalają nacieszyć się białym szaleństwem. Tu również malownicza okolica i ciekawe szlaki, dzięki którym turyści spędzający wczasy w tej części Wisły mogą bez problemów planować ciekawe, górskie wycieczki. Tanie noclegi czekają tu w wielu gospodarstwach, a malownicza sceneria i moc niezwykłych atrakcji sprawiają, że i w tej części Wisły turystyka ma się doskonale.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here