Zawiesia pasowe

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przemieszczanie różnych ładunków na hakach nośnych dźwignic nie byłoby możliwe bez właściwych zawiesi pasowych. Czym dokładnie cechują się wspomniane produkty?

Co warto wiedzieć o zawiesiach pasowych?

Należy mieć świadomość, że zawiesie pasowe jest wykonywane z wysokiej jakości taśm syntetycznych, które są zgodne z normą PN-EN 1492-1. Warto wiedzieć, że przedsiębiorcy oczekują od omawianych produktów największej możliwej wytrzymałości i nośności.

Godny uwagi jest fakt, że zawiesia można podzielić na dwuwarstwowe i jednowarstwowe. Trzeba podkreślić, że do bardzo wymagających prac wykorzystywane są zawiesia pasowe o grubości od trzech do czterech warstw.

Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę wybierając zawiesie pasowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zawiesia pasowe są zawiesiami cechującymi się najmniejszym udźwigiem spośród wszystkich zawiesi dostępnych na rynku. Rekomendowane jest zatem przed zakupem zwrócić szczególną uwagę na to są one mniej odporne na wysokie temperatury od zawiesi stalowych.

Warto zaznaczyć, że mogą one doskonale zdać egzamin w przypadku podnoszenia, a także transportowania ładunków, które są podatne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Należy zaopatrywać się w produkty znajdujące się w ofercie asortymentowej znanych producentów.

Rodzaj opasania i sposób podwieszenia

Nie wszyscy wiedzą, że zawiesie pasowe jest także dobierane na podstawie sposobu podwieszania i rodzaju opasania. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że współczynnik nośności będzie wynosił 1 w przypadku zawieszenia zawiesia w linii prostej pod kątem 0 stopni. Z kolei przy podnoszeniu określonego ładunku za dwa uchwyty wspomniany współczynnik będzie wynosił 2,0.

W celu właściwego dobrania zawiesia do ładunku, a także sposobu podwieszenia należy dokładnie przemnożyć wytrzymałość jednostkową pasa przez liczbę warstw zawiesia, a także współczynnik podwieszenia. Godny uwagi jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków wszystkie parametry będą znajdowały się ma metce zawiesia pasowego. Rekomendowane jest zaopatrywanie się tylko u sprawdzonych producentów. Klienci będą mieli wtedy całkowitą pewność, co do bardzo wysokiej jakości.

Zawiesie pasowe dostępne są w ofercie Cecho.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here