Wanna z hydromasażem – czy warto?

Jeśli marzy Wam się prawdziwy relaks, idealna będzie wanna z hydromasażem. Można zażyć w niej kąpieli, rozluźnić się i poprawić sobie nastrój. To świetny sposób na codzienne odprężenie – prawdziwa ulga dla umysłu i ciała.

Na rynku znajduje się wiele różnych modeli – o innym designie i z różnych przedziałów cenowych – np. wanna narożna, okrągła, akrylowa, wolnostojąca itd. Przede wszystkim musi być wygodna, ale powinna też wpisywać się w styl łazienki i być jak najbardziej funkcjonalna. Dla miłośników długich relaksujących kąpieli idealnym wyborem będzie wanna z hydromasażem – zdecydowanie pokona inne modele czy brodzik. To świetny sposób na chwilę relaksu, ale także ważny element wystroju wnętrza.

Relaks w domu

Najprostsze modele wanien z hydromasażem kosztują około 2000 zł. Trzeba jednak wiedzieć, że to nie koniec wydatków – rośnie również zużycie wody, gdyż powinna ona zakrywać wszystkie dysze, a także energii. Hydromasaż oznacza też dużą wilgotność, a zatem trzeba też zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią wentylację. Można też, ze względów finansowych, wybrać wannę płytszą. W ten sposób ograniczymy ilość zużywanej wody.

Jednak większa wanna to znacznie wyższy poziom komfortu. Modne są obecnie wanny z hydromasażem wolnostojące – są pojemniejsze i lepiej wyposażone, np. w różne funkcje dodatkowe.

Jeśli jednak marzy Wam się małe spa w domowych warunkach, warto wiedzieć, że nie w każdym mieszkaniu będzie to możliwe. Takiego modelu nie zamontujemy w każdej łazience – powinniśmy mieć do dyspozycji powierzchnię przynajmniej ok. 6-8 m2.

Jakie rodzaje masażu są dostępne?

Zależnie od wybranego modelu można skorzystać z różnych rodzajów masażu – jednak im bardziej zaawansowane modele, tym droższe. W najprostszych wannach możliwy jest masaż za pomocą wody, który koi spięte i zmęczone mięśnie.

Dysz może być od kilku do kilkudziesięciu – zależy to od modelu, jego klasy, półki cenowej. Większa liczba dysz to szansa na lepszy masaż, bardziej efektywny i regenerujący. Najczęściej są one tak zlokalizowane, aby przynosiły ulgę najbardziej napiętym częściom ciała – jak np. szyja, kark, plecy, ramiona, uda, łydki oraz stopy.

Popularne funkcje to m.in. miniwodospad, specjalne dysze zapewniające głęboki masaż karku, dysze rotacyjne, dysze shiatsu, dysze do masażu śrubowego itd. Część z nich bywa stała, inne mają regulację kierunku strumienia. Jednak dysze to nie wszystko – bardzo ważną rolę odgrywa także ciśnienie wody.

Zaawansowane modele często wyposażone są w dwie pompy – to dobre rozwiązanie, mimo że nieco droższe. Zwykle takie wanny oferują też fale ultradźwiękowe, które pobudzają i poprawiają ukrwienie, rozgrzewają tkanki, pomagają walczyć z cellulitem i niwelować zmarszczki. Masaż wodno-powietrzny z kolei rozluźnia spięte części ciała, np. ramiona czy kark, działa odprężająco. W co jeszcze warto zainwestować? Dobrym rozwiązaniem są też wanny z podgrzewaczami wody, zagłówkiem, system audio i pilotem lub panelem dotykowym sterowanym elektronicznie, co znacznie podnosi komfort kąpieli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here