Wybieramy drzwi wejściowe

Choć może się wydawać, że wybór drzwi wejściowych nie jest niczym skomplikowanym, to warto poświęcić nieco więcej czasu na ich zakup. Dobre drzwi zewnętrzne muszą posiadać bowiem odpowiednie parametry termoizolacyjne, akustyczne, poza tym walory estetyczne też są ważne. Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Z jakiego materiału?

Na początek warto zastanowić się, na jakich parametrach zależy nam najbardziej. Jeżeli mieszkamy w niebezpiecznej okolicy, gdzie często dochodzi do włamań i kradzieży, warto postawić na drzwi wejściowe aluminiowe o dobrych parametrach antywłamaniowych. One nie będą wprawdzie takie ciepłe, jak modele drewniane, ale dużo bardziej trwałe i wytrzymałe.

Gdy na pierwszym miejscu stawiamy energooszczędność, dobrze sprawdzą się drzwi wykonane z pcv albo drewniane. Takie drzwi mają dobre parametry termoizolacyjne, także można spać spokojnie i być pewnym, że nie zaskoczą nas wysokie rachunki za ogrzewanie. Niestety coś za coś, nie ma drzwi, które spełniałyby wszystkie parametry tj. były idealne pod każdym względem.

Najtrwalsze będą drzwi wejściowe metalowe, one mają bardzo masywną konstrukcję. Bardzo często imitują drzwi drewniane, jednak w środku wykonane są w metalowych blach, które nie tylko świetnie izolują od zimna z zewnątrz, ale również mają doskonałe parametry antywłamaniowe.

Co mieć na uwadze, wybierając drzwi zewnętrzne?

Przede wszystkim warto wybierać drzwi od dobrych, renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem i wykonują produkty naprawdę wysokiej jakości. Ze względu na to, że drzwi wejściowe to inwestycja na bardzo długie lata, warto wydać więcej pieniędzy i mieć pewność, że wszystko będzie z nimi w porządku. To czy wybieramy drzwi wejściowe aluminiowe, pcv czy drewniane nie ma w tym wypadku znaczenia – ważne, żeby były dobre jakościowo i trwałe.

Poza tym drzwi trzeba dopasować do estetyki domu oraz elewacji. Można zdecydować się na kolor stonowany, ale równie dobrze można wybrać barwę, która będzie nieco przełamywać koncepcję i pozornie nie będzie pasować do koloru domu. Wybór kolorów drzwi jest sporo, choć warto wiedzieć, że nieco mniejszy wybór będziemy mieć, decydując się na drzwi metalowe.

Trudny wybór

Jak widać, wybór drzwi do domu wcale nie jest taki prosty, jak może się wydawać. Trzeba pamiętać o sprawdzeniu poszczególnych parametrów, należy też zastanowić się, na czym zależy nam najbardziej. Obecnie drzwi wejściowe aluminiowe i metalowe cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na to, że są bardzo wytrzymałe i antywłamaniowe. Bez wątpienia warto wziąć je pod uwagę, choć w tym wypadku trzeba liczyć się na dość wysokie koszty.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here