Kaseta kominkowa - Cena i zastosowanie

Otwarty kominek robi wrażenie ale niesie z sobą wiele wad. Przede wszystkim tego rodzaju palenisko może stwarzać zagrożenie – szczególnie dla dzieci i zwierząt. Mając to na uwadze warto zdecydować się na rozwiązanie, które pozwoli Ci dalej cieszyć się kominkiem, ale co najważniejsze będzie bezpieczne i wygodne. Zdecyduj się aby w Twoim domu została zamontowana kaseta kominkowa cena tego rodzaju zabezpieczenia jest uzależniona od różnych czynników.

Kaseta kominkowa jest nie tylko bezpieczna ale świetnie komponuje się w różnego rodzaju wnętrzach. To wydatek, którego nie pożałujesz.

Dlaczego otwarte palenisko stanowi zagrożenie?

Wiadomo, że kominki są bardzo popularnym rozwiązaniem. Wiele osób posiada w domu tzw. otwarte paleniska, które nie oddzielają płomienia od wnętrza. Wadą tego rodzaju rozwiązania jest przede wszystkim to, że stanowi to zagrożenie. Szczególnie dzieci są ciekawe kolorowych płomieni. Swobodny dostęp do ognia może skończyć się nie tylko oparzeniami ale czymś znacznie gorszym.

Otwarte palenisko może ponadto wyrzucać z siebie iskry. Nie tylko niszczą one podłogę czy dywan ale trafiając na podatny grunt mogą doprowadzić do pożaru twojego domu. Sytuacje tego rodzaju nie są częste ale mogą zdarzyć się każdemu kto posiada w domu kominek. Kolejną wadą jest bałagan, który powstaje przy rozpalaniu. Dym osadza się na firankach czy kanapach przez co człowiek ma wrażenie nieporządku.

Otwarte paleniska są piękne ale niepraktyczne. Nie tylko brudzą – przy rozpalaniu wytwarza się nieprzyjemny i szkodliwy zapach. Konieczne jest wietrzenie pomieszczenia co szczególnie zimą kiedy inni również ogrzewają swoje mieszkania nie jest przyjemne. Jeśli chcesz pozbyć się tego rodzaju nieprzyjemności zdecyduj się na kasetę kominkową, której cena będzie adekwatna do wykonywanego zadania.

Czym jest kaseta kominkowa?

Kaseta kominkowa to coraz bardziej popularne rozwiązanie, którego celem jest zamknięcie otwartego paleniska. Nadal będziesz cieszyć się widokiem pięknego płomienia, kominek nadal będzie ogrzewał mieszkanie przy czym będzie to bezpieczne i stylowe. Kasety kominkowe są wygodne i proste w montażu – ich wymiar jest dopasowany do twojego paleniska. Wystarczy umieścić go w odpowiednim miejscu.

Kasety kominkowe wyposażone są w różnego rodzaju udogodnienia. Nie będziesz musiał już wietrzyć pomieszczenia przy rozpalaniu. Szyba od kominkowa posiada specjalne wloty, dzięki którym się ona nie brudzi. Jak widać montaż tego rozwiązania niesie z sobą wiele korzyści. Co z ceną kaset kominkowych? Są one uzależnione od kilku czynników.

Kaseta kominkowa – Cena od czego zależy?

Kaseta kominkowa cena waha się w okolicach 3 tys. zł. Na koszty mają wpływ między innymi materiały z których kaseta jest wykonana. Różnego rodzaju udogodnienia, które ułatwią Ci pracę i oszczędza częstego czyszczenia szyby czy samej kasety mogą powodować nieznaczny wzrost ceny produktu.

Cena jest adekwatna, ponieważ kasety kominkowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim zaoszczędzisz dzięki nim – są one niezwykle energooszczędne. Wydajność kaset jest wysoka i co najważniejsze zapewnią one bezpieczeństwo Tobie oraz twoim bliskim. Warto skontaktować się z producentem, który zajmuje się wykonywaniem kaset do kominka.

Artykuł przygotowany dzięki współpracy z https://ignif.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here