Depilacja laserowa a leki i suplementy

Dowiedz się, jakie leki, suplementy oraz kosmetyki możesz stosować przed depilacją laserową, a których należy unikać.

Leki a depilacja laserowa

Przed pierwszym zabiegiem depilacji oraz pomiędzy poszczególnymi zabiegami w serii, nie należy przyjmować niektórych leków i suplementów, a także stosować niektórych kosmetyków. Głównie dlatego, że laserowe usuwanie owłosienia w połączeniu z nimi może  uwrażliwiać skórę i prowadzić do przebarwień czy nawet poparzeń.

Sprawdź, co należy ograniczyć na kilka tygodni przed depilacją:

 – Retinoidy – z leków z ich dodatkiem, przede wszystkim tych przyjmowanych doustnie, ale także stosowanych miejscowo w miejscu poddawanym zabiegowi, zrezygnuj na co najmniej pół roku przed depilacją laserową. Retinoidy bardzo mocno uwrażliwiają skórę, dlatego zachowaj w ich przypadku szczególną ostrożność.

 – Preparaty z kwasami – wszelkie peelingi z kwasami owocowymi do ciała albo kosmetyki do twarzy z ich dodatkiem, w tym maski czy kremy, przestań stosować na około dwa tygodnie przed zabiegiem. 

 – Suplementy z witaminami C i E – ich stosowanie ogranicz także na około trzy tygodnie przed planowaną depilacją. 

 – Zioła fotouczulające – wiele z pozoru niegroźnych ziół, w połączeniu ze słońcem
czy światłem lasera, może powodować fotouczulenie. Skóra może wtedy się czerwienić, mogą pojawiać się na niej podrażnienia, poparzenia lub wysypka.

I nie chodzi tylko o zioła przyjmowane jako suplementy ale także te, które znajdują się w popularnych herbatkach. Należą do nich między innymi dziurawiec, bratek, skrzyp polny oraz nagietek. Ogranicz ich ilość w diecie na około dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeśli masz wątpliwości, czy któreś zioło jest bezpieczne, zapytaj o to w aptece albo skontaktuj się z kliniką, w której będziesz wykonywać zabieg.

Leki po zabiegu – jak szybko można do nich wrócić?

Pomiędzy poszczególnymi sesjami musisz stosować takie same zasady, jak przed pierwszym zabiegiem depilacji. Natomiast tuż po zakończeniu serii depilacji możesz praktycznie od razu wrócić do przyjmowania wszystkich leków, ale zawsze dla pewności warto skonsultować to z osobą wykonującą zabieg. Różnica może dotyczyć preparatów z pochodną witaminy A, dlatego powrót do nich omów dokładnie ze swoim dermatologiem.
O dokładnych zaleceniach po zabiegu depilacji przeczytasz tutaj: https://epilira.com/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here