Domy z kontenerów

Dom z kontenera to niezwykle niepowtarzalny pomysł. Na rynku są kontenery mieszkalne, jakie można zamówić, z niezwykle szybkim okresem oczekiwania do dwóch tygodni. Można także odnaleźć spółkę, jaka projektuje oraz buduje budynki z kontenerów transportowych, wówczas są większe szanse dopasowania takiego kontenera do własnych potrzeb, należy jedynie architektowi zakomunikować czego żądamy od budynku z kontenera. Mamy zatem błyskawiczną, tanią oraz naturalną budowę. Pomysł rozpościera się po świecie, owocując jeszcze to nowocześniejszymi pomysłami oraz produkcjami, tymczasem wciąż głównym materiałem budowlanym w owym przypadku są metaliczne kontenery służące początkowo do przewożenia produktów.

Co się buduje z kontenerów?
Budownictwo kontenerowe jest typem budownictwa modułowego o różnym zastosowaniu. Sprawdza się przede wszystkim w inwestycjach, jakie potrzebują niedługiego okresu realizacji. Z kontenerów buduje się budynki gospodarcze, jak np. hale, magazyny, obiekty gastronomiczne, też w wersji przenośnej. Wybudowanie innowacyjnego, skutecznego oraz bezpiecznego biura o kilkusetmetrowej przestrzeni można przeprowadzić w tylko kilkanaście dni. Z kontenerów buduje się także szkoły oraz przedszkola. Interesującą opcją owej techniki budowy są domy kontenerowe mieszkalne, oraz to nie jedynie letniskowe (obiekty rekreacji indywidualnej), lecz też całoroczne. Okazuje się bowiem, iż budynek z kontenerów może być pełnowartościowym lokalem mieszkalnym, realizującym ostre kryteria energooszczędności.

Budownictwo kontenerowe
Budynki z kontenerów to typ budownictwa modułowego, w ramach jakiego stosuje się zwłaszcza kontenery morskie, zarówno nowe, jak również używane. Budowę takiego kontenera stanowi samoczynna konstrukcja stalowa, zrobiona z piaskowanych ubezpieczonych warstwą przeciwrdzewną profili. Ściany, strop oraz podłoga to ocynkowana blacha, umocniona poprzecznymi wzmocnieniami oraz wypełniona materiałem izolacyjnym, jakim jest wełna mineralna bądź jeszcze powszechniej stosowana izolacja poliuretanowa (kontenery ociepla się tak samo, jak budynki standardowe). We wnętrzu kontenera wykorzystuje się sklejki wiórowe bądź sklejki gipsowo-kartonowe. Zewnętrze wykończenie nie różni się od tego stosowanego w wypadku domów klasycznych, możliwości są zatem takie same – tynki, kamień, drewno, metaliczne kasetony elewacyjne, w owym miejscu wszystko zależy od tego, w jakim stylu utrzymany ma być własny budynek.

W sprawie instalacji – także nie ma istotnych rozbieżności między owymi montowanymi w różnego typu domach, jedyna rozbieżność może dotyczyć opalania – w owego rodzaju budynkach zaleca się ocieplanie elektryczne. Kompletną realizacją, w tymże wykończeniem pomieszczeń oraz wszelkimi armaturami zajmuje się w większości wypadków jedna spółka, jaka zapewnia „wszechstronny produkt”, jakim w tym przypadku jest budynek z kontenera.

Ile kosztują domy z kontenerów?
Do stworzenia wczesnej wyceny budynku z kontenerów spółce wykonawczej starczy zwykle projekt domu oraz określenie wymagań przedsiębiorcy. Na owej bazie przygotowuje się projekt oraz wizualizacje. Okres realizacji inwestycji zależy niewątpliwie od wielkości oraz modelu wykończenia – budynek z jednego pojemnika można zrealizować chociażby w 4 tygodnie.

kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here