ile kosztuje zrobienie tatuażu

Tatuaże są dziełami sztuki utrwalonymi na naszej skórze. Jedni traktują je jako ozdobę, zaś inni jako symbol cennych im wartości, którymi kierują się w życiu. Projekt naszego tatuażu powinien być przemyślany i dopracowany w każdym szczególe. Tatuaże można wykonać w różnych charakterystycznych stylach, dlatego powinniśmy się rozejrzeć za artystami tej sztuki, których dzieła przypadają nam do gustu. Następnie kontaktujemy się bezpośrednio z tatuażystą lub odwiedzamy salon, w którym pracuje.

Jednak ile kosztuje zrobienie tatuażu?

Czy kolorowy tatuaż jest droższy? Czy miejsce tatuowania na naszym ciele wpływa na cenę?

Koszty zrobienia tatuażu są bardzo zróżnicowane i podlegają wielu czynnikom. Zacznijmy najpierw od kosztów związanych z projektem tatuażu. Jeśli nie mamy jeszcze projektu naszego przyszłego tatuażu, lub nie jest on sprecyzowany, to z pomocą przyjdzie nam tatuażysta.

Jego zadaniem jest zrobienie najlepszego tatuażu dla klienta, dlatego od początku do końca ma kreatywny wkład w jego wykonywanie – między innymi na etapie projektowania. Zazwyczaj koszt zaprojektowania tatuażu jest wliczony w całą usługę, a jego wysokość wynosi od 100 zł do 1000 zł. Ta rozpiętość jest zależna od stopnia skomplikowania wzoru i jego miejsca rozplanowania, kwota ta jednak przeważnie oscyluje w dolnej granicy.

Przygodę z tatuażami najlepiej zacząć od niewielkich rozmiarów tatuażu na przedramieniu lub nadgarstku – ile kosztuje zrobienie tatuażu w tym miejscu? Za nawet najmniejszy tatuaż zapłacimy średnio od około 200 zł w górę (cena zawiera koszt projektu). Wytatuowanie średniej wielkości rysunku waha się od 200 zł do 500 zł, z takimi kosztami powinniśmy się liczyć myśląc o naszym pierwszym tatuażu.

ciekawy tatuaż

Jeżeli jeden tatuaż na przedramieniu to dla nas mało, powinniśmy zastanowić się nad wykonaniem tatuażu zwanego rękawem. Jest to tatuaż pokrywający powierzchnię całej ręki – od ramienia aż do nadgarstka. Cena takiej dziary zaczyna się od 2 000 zł wzwyż, ponieważ tatuator musi zapełnić dokładnie całą powierzchnię ręki tatuażem, oraz zaprojektować tak rysunek, aby wpasował się w anatomiczne wypukłości kończyny. Tworzenie takiego rękawa nie odbywa się podczas jednej wizyty w salonie, jest to zazwyczaj kilkunastogodzinny proces podzielony na kilkugodzinne sesje. Podział ten jest motywowany dyskomfortem jaki odczuwałby klient podczas jednorazowego kilkunastogodzinnego poddawania się bolesnemu wbijaniu igły pod skórę.

Tatuaże wielkich rozmiarów pokrywające całe plecy lub klatkę piersiową są najdroższymi pozycjami w cenniku salonu – za taki tatuaż będziemy musieli zapłacić od 3000 zł do 5 000 zł. Za tak wysoką cenę odpowiada przede wszystkim bardzo duża powierzchnia do wytatuowania i skomplikowane motywy, które pokryją mięśnie klatki piersiowej i pleców.

Technika wykonywania tatuażu ma również wpływ na jego cenę, jedną z najdroższych jest biomechaniczny tatuaż. Polega ona na realistycznym wytatuowaniu mechanicznych części naszego ciała, które przy wykorzystaniu efektu złudzenia optycznego będą „wychodzić” spod mięśni i ścięgien naszych kończyn.
Tą techniką możemy zamienić naszą rękę, w mechaniczną kończynę rodem z filmów science-fiction jak np. „Terminator”. Cena takiego tatuażu jest wyższa od tradycyjnej dziary i wyniesie nas od 800 zł do 3 000 zł. Jest to podyktowane wkładem i precyzją jaką musi wykazać się tatuażysta, zastępując nasze ścięgna i więzadła odpowiednio zębatkami i przekładniami.

zrobienie tatuażu

Odpowiadając na pytanie ile kosztuje zrobienie tatuażu musimy uwzględnić przede wszystkim rozmiar naszej przyszłej dziary. Za niewielkich wymiarów rysunek zapłacimy kilkaset złotych, za większy cena wyniesie od 500 zł do 1 000 zł, a wytatuowanie całego rękawa od 2 000 zł. Tatuaż dużych rozmiarów takich jak plecy lub klatka piersiowa kosztuje do 5 000 zł. Drugim czynnikiem będzie miejsce i technika tatuażu. Za mniej dostępne miejsce do tatuowania takie jak anatomiczne zagięcia naszego ciała zapłacimy stosunkowo wyższą cenę. Jeśli zdecydujemy się na kolorowy tatuaż lub technikę trójwymiarową również przygotujemy się na większe koszta.

Zostaje jeszcze cena za renomę naszego artysty. Jeśli jest znany i ceniony w świecie tatuaży, to zapłacimy adekwatnie więcej zależnie od rozgłosu tatuatora i studia, w którym pracuje. Trudno jednoznacznie określić ile kosztuje zrobienie tatuażu, ponieważ jest to koszt podatny na wiele czynników. Cena tatuażu wiąże się również z zakupem środków jego pielęgnacji w trakcie gojenia się skóry. Nie warto żałować pieniędzy na dobry tatuaż, ponieważ zostanie z nami do końca życia, a koszty poprawiania nieudanego tatuażu lub usuwanie go są bardzo wysokie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here