Mieszanie styli w wystroju wnętrza. Czy można połączyć tradycję i nowoczesność?

Aranżacje będące wspólną kompozycją tradycji i nowoczesności nie są nowością wśród dekoratorów i architektów wnętrz. Przeciwstawne cechy łączy się na różne sposoby, co określane jest mianem eklektyzmu. Stworzenie takiego połączenia wymaga wyważenia i zachowania proporcji, by można było poznać, jakie style zastosowano we wnętrzu.

Harmonijne połączenie

Tworząc połączenie charakteru tradycyjnego i nowoczesnego wybrać należy motyw przewodni, który pozwoli na utrzymanie aranżacji w podobnym, aczkolwiek z pewnością nie nudnym klimatem. Eklektyzm nie lubi monotonii. Styl ten musi w umiejętny sposób wyrażać kompozycję dwóch, różniących się od siebie stylów i tworzyć aranżację, która zaskakuje, ale jest jednocześnie spójna. Warto jednak zadecydować, który z tych dwóch stylów będzie przewodnim, a który uzupełniającym. Zachowanie proporcji sprawi, że wnętrze będzie prezentować się doskonale, harmonijnie i stylowo.

Wybór mebli najtrudniejszą decyzją

Przed wyborem mebli warto ustalić w jakim będą stylu. Należy tutaj zachować zasadę dominacji – większa ilość mebli nowoczesnych i mniejsza tradycyjnych, klasycznych lub odwrotnie zgodnie z ustalonym wcześniej stylem przewodnim. Nowoczesne i tradycyjne meble z agatameble.pl będą doskonałym sposobem na wprowadzenie do wnętrza typowych dla eklektyzmu cech – interesujących powierzchni i faktur, klasycznych lub bardziej oryginalnych kształtów oraz elegancji uzupełniającej aranżacje. W podkreśleniu głównego motywu pomogą dekoracje, ozdoby i dodatki.

Jakie style łączyć?

Minimalistyczny glamour? Styl skandynawski i marokański? Styl angielski i loftowy? Tak naprawdę eklektyzm uzyskać można poprzez połączenie każdych przeciwstawnych stylów. Możliwość uzyskania harmonijnej kompozycji pełnej tradycji i nowoczesności daje zachowanie proporcji. W ten sposób aranżacja nie charakteryzuje się chaosem i nieładem, a spójnością, po której od razu zauważyć można, jaki cel przyświecał autorowi projektu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here