Ta piękna wyspa przyciąga pięknymi krajobrazami i atrakcjami, którym trudno się oprzeć. Gotlandia bez wątpienia zalicza się do tych zakątków, dzięki którym Szwecja zyskuje coraz większe uznanie wśród miłośników podróży. Dlaczego wycieczki po tej wyspie mogą się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą? Czym może nas zachwycić tajemnicza Gotlandia?
Ta szwedzka wyspa zasługuje na uwagę już ze względu na swe rozmiary. Jest to największa wyspa na Bałtyku, a jej malownicze wybrzeża już dawno oczarowały wielu podróżników. Gotlandia przyciąga jednak uwagę nie tylko pięknymi pejzażami, ale i wspaniałą przyrodą. Wycieczki po tej wyspie to idealna propozycja dla miłośników lasów oraz pełnych kwiatów łąk. Tutejsze rezerwaty przyrody zachwycą i botaników, i ornitologów. Wiadomo, że panują tu doskonałe warunki do obserwacji ptaków, a pojawiające się tu gatunki mogą oczarować każdego podglądacza skrzydlatych zwierząt.
Gotlandia może tez zachwycić tych, dla których Szwecja to przede wszystkim piękne miasta i ciekawe zabytki. Główną atrakcją jest tu Visby – portowe miasto, które zadziwia swym średniowiecznym rodowodem oraz cennymi zabytkami. Z perełkami dawnej architektury można się też spotkać w wielu innych miejscowościach leżących na Gotlandii. Wyjątkową atrakcją są tu jednak cmentarzyska z grobami w kształcie łodzi – wyjątkowe pamiątki po zaglądających tu dawniej Wikingach oraz unikalne stanowiska archeologiczne, które pozwalają nam w ciekawy sposób poszerzać wiedzę na temat przeszłości Skandynawii.

willagreenhouse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here