Urządzamy imprezę

Jak sprawić aby domowa impreza była udana? Wystarczy zadbać o przestrzeganie kilku zasad, zadbać o dobrą organizację i przede wszystkim o dobry nastrój.

Impreza to bardzo pojemne określenie, ale w tym artykule skupimy się na zabawie w gronie przyjaciół, rodziny, w firmie. Zazwyczaj jest to przyjęcie dla kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu osób, które chcą się dobrze bawić. Niezależnie od tego, czy jest to domówka, okolicznościowa impreza firmowa, czy przyjęcie rodzinne, musi być przygotowana.

Udana impreza to odpowiednia dekoracja wnętrza, która nie musi być wyszukana. Wystarczy kilka niedrogich dekoracji jednorazowego użytku, dostępnych w internecie. Jakieś hasło dla solenizanta, baloniki, serpentyny, ciekawe oświetlenie i już mamy zbudowany nastrój do dobrej zabawy. Takie dekoracje są najlepsze dla nieformalnych imprez firmowych, spotkania w gronie przyjaciół, osiemnastki, niektórych imprez w gronie rodzinnym. Są niedrogie, łatwe do zdobycia, niekłopotliwe do sprzątania po imprezie. Chrzciny, czy komunie oraz bardziej oficjalne imprezy wymagają innej oprawy, ładnie zastawionego stołu, oficjalnych strojów, a z punktu widzenia uczestników są bardziej uroczyste (niektórzy twierdzą, że zbyt sztywne).

Organizując domówkę musimy liczyć się z wielkością własnego mieszkania, więc impreza na kilkanaście osób, maksymalnie 20 to wszystko na co możemy sobie pozwolić. We własnym domu będzie to więcej, ale niewiele, dobrej zabawy w tłoku nie będzie. Zapraszamy więc ścisłe grono najbliższych znajomych. Druga sprawa to sąsiedzi. Warto ich uprzedzić o imprezie, przynajmniej część z nich zrozumie i jakoś przetrzyma hałasy bez wzywania policji. Uprzedzanie sąsiadów o imprezie może dać nam informację zwrotną o tym, jak zachowają się sąsiedzi. W internecie krąży zdjęcie karteczki wywieszonej przez organizatorkę imprezy urodzinowej. Sąsiedzi dopisali na niej życzenia, co jest bardzo miłe, ale w komentarzach były również głosy o innych dopiskach: zwracanie uwagi o imprezie tylko do 22-ej albo podobne. Musimy być przygotowani na różne reakcje.

Pomieszczenia, w których odbędzie się impreza musimy przygotować poprzez wyniesienie zbędnych przedmiotów i mebli. Dywan może się zabrudzić, coś może się stłuc, zniszczyć. Zapobiegniemy temu wynosząc te przedmioty, a przy okazji zyskujemy więcej miejsca na zabawę i stół z jedzeniem. Jedzenie można postawić w innym pomieszczeniu, będzie wygodniej. Na domówce i innej nieoficjalnej imprezie nie musi to być jakieś ekstra jedzenie, bo nie o to przecież chodzi. Wystarczą ciekawe przekąski, które zaspokoją głód, zorganizowane w stylu szwedzkiego stołu. Oprócz kieliszków do alkoholu stosujemy naczynia jednorazowe, na imprezie nie ma czasu na zmywanie.

Impreza

Domowa impreza organizowana w jakimś stylu (retro, Dziki Zachód, klimaty baśniowe itp.) wymaga przebrania, albo jakichkolwiek akcentów nawiązujących do klimatu imprezy (maseczki, nakrycia głowy, chustki, szaliki). Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu możemy zdać się na wybuchową niespodziankę, czyli zestaw gadżetów, które wyskakują z pudła po niewielkim, bezpiecznym wybuchu. Gadżety na imprezę są zaskakujące, a ich niespodziewane użycie ożywi każda imprezę. Wybuchowa niespodzianka to dobry początek na rozkręcenie każdej imprezy w domu i w firmie. Od razu wszyscy „przełączają się” w tryb dobrej zabawy. Kilka fotek z imprezowymi gadżetami będzie doskonałą pamiątką po wspaniałej zabawie. Na koniec muzyka, która trzeba przygotować zgodnie z duchem imprezy, uwzględniając gusty muzyczne gości. Oczywiście mix muzyczny to muzyka do tańca, wesoła, być może niezbyt ambitna, ale na imprezy najlepsza.

Wystarczy zadbać o kilka elementów, a zabawa będzie udana, a impreza wspominana tygodniami. A więc… życzymy dobrej zabawy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here