Jak wygląda zabieg termolizy?

0
5158

Zaczerwienie twarzy może być spowodowane różnymi przyczynami, jedną z nich są rozszerzone naczynka krwionośne potocznie nazywane „pajączkami”. Najczęściej takie zmiany pojawiają się w okolicy nosa oraz na policzkach, efekt wizualny może budzić dyskomfort psychiczny. Innym miejscem, w którym mogą się pojawić zmiany naczyniowe jest tylna część kolan i wyglądają one jak sieć pająka (czerwone żyłki).

W jaki sposób można pozbyć się „pajączków”?

Skuteczną metodą zamykającą naczynka krwionośne jest termoliza, taki zabieg może być wykonany w salonie kosmetycznym. Rozpoczynające się zmiany naczyniowe nie powodują zauważalnych negatywnych efektów, jednak z biegiem czasu naczynka rozszerzają się i zaczynają przeszkadzać. Najczęściej z pajączkami naczyniowymi na twarzy borykają się kobiety z powodu hormonów estrogenowych, które powodują rozszerzanie się naczynek.

Poszerzone żyłki śródskórne można określić, jako zmiany:

  • Pierwotne powiązane z genetyką
  • Wtórne mające związek z czynnikami zewnętrznymi.

Osoby posiadające taki defekt kosmetyczny powinny udać się do salonu kosmetycznego. Specjaliści dysponują odpowiednim profesjonalnym sprzętem za pomocą, którego dokonują zamknięcia rozszerzonych naczynek. Taka metoda jest przeprowadzana na zasadzie termolizy przy użyciu prądu o częstotliwości 32 MHz o niskim natężeniu. Wskutek przepływu prądu o tak dużej częstotliwości naczynko ścina krew i zostaje zamknięte. Efekt czerwonej skóry na twarzy znika.

Czym jest termoliza?

Termoliza to inaczej rozkład termiczny związku chemicznego. Prąd zmienny przepływając przez rozszerzone naczynko krwionośne o odpowiednio dużej częstotliwości uszkadza naczynko wskutek krzepnięcia hemoglobiny. Procedura wykonywana w salonie kosmetycznym najczęściej nie wymaga znieczulenia, urządzenie wykorzystywane do zamykania naczynek posiada funkcję dostosowania parametrów do danego pacjenta.

Naczynka powierzchowne na rękach lub nogach również mogą zostać zamknięte przy użyciu tego urządzenia. Procedura termolizy może zostać zastosowana również do eliminowania niechcianego owłosienia oraz usuwania zmian skórnych. W przypadku uzyskania efektu depilacji procedura jest przeprowadzana za pomocą prądu zmiennego, wskutek czego dochodzi do zniszczenia cebulki włosa.

Jak wygląda zabieg termolizy – zamykanie poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych?

Zabieg jest minimalnie inwazyjny i należy do prostych procedur. Kosmetyczka przed rozpoczęciem zabiegu sprawdza wrażliwość danej osoby na ból i dostosowuje parametry urządzenia w taki sposób, aby uchronić pacjenta od przykrymi dolegliwościami. Kolejnym krokiem, jaki wykonuje kosmetyczka jest wprowadzanie sterylnej cienkiej jak igła elektrody do naczynka.

Przez elektrodę przepływa prąd o odpowiedniej częstotliwości i uszkadza naczynko powodując jego zamknięcie. W zależności od wielkości zmian naczyniowych może być potrzebny tylko jeden zabieg lub kilka, jeżeli pajączki naczyniowe obejmują większy obszar twarzy. W tym przypadku może zaistnieć potrzeba wykonania kilku (do 4) zabiegów termolizy.

Urządzenie do przeprowadzania zamykania naczynek krwionośnych za pomocą termolizy

Urządzenie przystosowane jest do przeprowadzenia kilku zabiegów:

  • Termoliza – procedura przeprowadzana przy użyciu prądu o dużej częstotliwości, ale o niewielkim natężeniu (częstotliwość prądu: 32 MHz)
  • Elektroliza – procedura korzystająca z prądu galwanicznego (stały)
  • Blend – procedura złożona, podczas której dochodzi do równoległego stosowania prądu stałego i zmiennego.

Kto nie może skorzystać z termolizy?

Tak jak przy wielu innych zabiegach, również w przypadku termolizy istnieją przeciwwskazania. Z tej procedury nie mogą skorzystać osoby:

  • Chorujące na zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Posiadające rozrusznik serca
  • Chorujące na zaburzenia krążenia
  • Chorujące na cukrzycę
  • Kobiety w ciąży
  • Posiadające implanty.

Po przeprowadzonym zabiegu skóra jest lekko podrażniona i zaczerwieniona, jednak szybko osiąga prawidłowy koloryt. Niektórzy specjaliści zalecają wykonywanie zabiegu zamykania naczynek krwionośnych w okresie jesiennym i wiosennym. (Urządzenia do termolizy znajdziesz tutaj: https://maxmedik.pl/ ).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here