4 rodzaje baterii, które mogą przydać się w twojej łazience

Ważnym elementem wyposażenia łazienki są bez wątpienia baterie. Taki sprzęt jest niezbędny w wielu miejscach pomieszczenia. Co więcej, ma niebagatelny wpływ na jego funkcjonalność i walory estetyczne. Z tego powodu przed wyprawą na zakupy warto dobrze przemyśleć wybór baterii. Sprawdź, jakie modele mogą przydać się w twojej łazience.

Bateria umywalkowa

Niemal w każdej łazience można znaleźć umywalkę. Jej ewentualny brak przeważnie oznacza, że w mieszkaniu zostało wygospodarowane osobne pomieszczenie na toaletę. W obu przypadkach niezbędnym elementem wyposażenia jest oczywiście bateria. Jej typ powinien być dopasowany do rodzaju umywalki, co ma związek oczywiście z montażem. Przykładowo baterie podtynkowe oznaczają, że umywalka powinna być umieszczona blisko ściany. Ponadto warto zadbać o spójność stylistyczną zarówno z umywalką, jak i pozostałymi elementami aranżacji. Ważne są także decyzje dotyczące praktycznych aspektów sprzętu, czyli np. pokręteł, uchwytów, rodzaju wylewki czy też funkcji pozwalających na zaoszczędzenie wody.

Bateria prysznicowa

W przypadku baterii prysznicowych z całą pewnością ważna powinna być wygoda. W praktyce oznacza to np. łatwe w obsłudze uchwyty, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach z dziećmi, seniorami i osobami z ograniczoną sprawnością ruchową. Dla malucha bądź babci odkręcenie stylowych pokręteł retro może być niemałym wyzwaniem. Ponadto warto zwrócić uwagę na obecność termostatu, który umożliwia utrzymanie stałej temperatury wody niezależnie od zmiany ustawień ciśnienia. Komfort korzystania z baterii prysznicowych zapewniają także funkcje dotyczące regulacji mocy strumienia. Należy również pamiętać o dopasowaniu do wystroju łazienki i kwestiach związanych z montażem.

Bateria wannowa

Podczas poszukiwań idealnej baterii wannowej bez wątpienia należy zwrócić uwagę na umiejscowienie i montaż sprzętu. Wybrany model nie powinien bowiem przeszkadzać w korzystaniu z wanny bądź zwiększać ryzyko uderzenia się głową np. w wylewkę. Te kwestie wynikają jednak przeważnie z rodzaju wanny. W ofercie sklepu online elazienki.pl nie brakuje też baterii o bardzo ciekawym designie, który może dodać pomieszczeniu odrobinę oryginalności. Warto też wziąć pod uwagę praktyczne funkcje, które np. przyczynią się do zmniejszenia zużycia wody bądź zapewnią ochronę przed przypadkowymi poparzeniami.

Bateria bidetowa

W polskich domach coraz częściej można spotkać się w łazienkach z bidetami, które znacząco zwiększają poziom higieny domowników. Ich obecność oznacza jednak konieczność montażu specjalnej baterii. Podczas zakupów należy dobrze przyjrzeć się wysokości wylewki, od której w dużej mierze zależy komfort korzystania z bidetu. Ponadto strzałem w dziesiątkę może okazać się ruchomy perlator, który ułatwi odświeżenie okolic intymnych. Nie bez znaczenia są także takie kwestie jak montaż, design czy też udogodnienia w postaci np. termostatu. Warto też postawić na wysokiej jakości baterie bidetowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here