Waga elektroniczna do suszu – kilka porad przed zakupem

0
684

Waga elektroniczna przydaje się nie tylko w kuchni, czy łazience, ale również do wykonywania innych, mniej konwencjonalnych pomiarów. Dotyczy to między innymi suszu konopnego, którego konsumpcja staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. Susz CBD jest bowiem bardzo zdrowy, oddziałuje na układ kannabinoidowy, a poprzez niego – na cały organizm człowieka. Ponieważ susz konopny jest sprzedawany w bardzo małych ilościach – sięgających zaledwie jeden lub kilka gramów – posiadanie własnej wagi okazuje się bardzo pomocne. Poniżej rozwiniemy ten temat.

Waga elektroniczna lepsza i gorsza – oraz po czym je poznać

Jakie ilości suszu zużywa się za jednym razem? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących użytkowników suszu CBD. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż w dużym stopniu zależy to od preferencji samych konsumentów. Uogólniając, można jednak stwierdzić, że w czasie skręcania jednego jointa zużywa się od 0,05 do 0,2 grama suszu. Standardowa porcja, którą możesz kupić w sklepie, wynosi 1 gram, a więc – starcza na kilka, najwyżej kilkanaście użyć.

Ceny suszu są w naszym kraju stosunkowo wysokie, co jednak nie zniechęca do jego kupowania. Zachęca natomiast do tego, by samodzielnie kontrolować, czy ilość kupowanego suszu zgadza się z „opisem na opakowaniu”. Warto o tym pamiętać, gdyż susz może tracić na wadze na skutek oddziaływania czynników zewnętrznych (nadmiernie suchego powietrza, wiatru).

Dlatego, jeśli pragniesz mieć pewność, czy kupiłeś dokładnie 1 gram, czy może tylko jego część, warto zaopatrzyć się w specjalistyczną wagę. Wiele osób korzysta z niej także w trakcie przygotowywania suszu do palenia, odmierzając dokładną ilość suszu, którą pragną spożyć. Ponadto, waga jest przydatna, jeśli zamierzasz podzielić się swoim suszem (lub odsprzedać jego część) swoim bliskim. Wówczas, za pomocą wagi będziesz mieć pewność, że precyzyjnie odmierzyłeś zamierzoną ilość.  

Najważniejsze funkcje wagi do suszu konopnego

Czym powinna odznaczać się waga do suszu? Przede wszystkim – powinna być dokładna i precyzyjnie odzwierciedlać ciężar odmierzonej porcji. Warto więc wybierać wagi o dokładności sięgającej dziesiętnych, lub nawet setnych części grama. Wagi takie są dość łatwo dostępne, z łatwością zaopatrzysz się w nie zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych.

Zakres dopuszczalnego obciążenia wynosi najczęściej około 500-600 g. Jest to granica stosunkowo wysoko postawiona, gdyż rzadko zdarza się, by na wagach do suszu lądowało więcej niż kilka gram. Dzięki temu, masz pewność, że waga zachowa precyzję przez długi czas użytkowania.

Przeglądając dostępne wagi, polecamy zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Szczególnie dobrze wypadają te urządzenia, które wyposażone są w klapę zamykającą. Poza samym zabezpieczaniem powierzchni wagi przed uszkodzeniami mechanicznymi, chroni ją również przed rozregulowaniem.

Na koniec warto podkreślić, że wagi stosowane do ważenia suszu to urządzenia elektroniczne zasilane zwykłymi bateriami AAA, wyposażone w prosty wyświetlacz z technologią LED. Po uruchomieniu wagi, na wyświetlaczu pojawia się informacja na temat aktualnego obciążenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here