Lodówka Samsung. Warto, bo

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby marki Samsung. Najczęściej kojarzy nam się ona z telefonami i telewizorami. Tymczasem firma wyspecjalizowała się również w lodówkach.

Samsung to jedna z wiodących światowych marek. Firma zajęła się produkcją m.in. telefonów, telewizorów, monitorów, ale też chłodziarek. Przedsiębiorstwo wykorzystuje najnowsze technologie. Sprawdźmy więc, które z nich znalazły się w lodówkach, i co dają w praktyce.

Multimedialna chłodziarka

Każda lodówka Samsung zawiera technologiczne zastosowania. Mowa na przykład o możliwości zdalnego zaglądania do chłodziarki. Trzy wbudowane kamery robią zdjęcia przy każdym zamknięciu drzwi, a my widzimy wszystko na swoim smartfonie lub na ekranie lodówki. Można też skorzystać z aplikacji SmartThings i dodawać produkty do listy zakupów. Będzie ona widoczna dla wszystkich domowników. I nigdy się nie zgubi.

Fajną opcją jest również wyświetlanie się przepisów na dania ze składników, które mamy w lodówce. Natomiast modele, które zostały wyposażone w ekran dotykowy Family Hub o przekątnej 21,5”, zawierają dodatkowe, oryginalne cechy. Ekran w każdej chwili może stać się telewizorem lub odtwarzaczem  z dostępem do Internetu. Oglądamy więc swoje ulubione programy telewizyjne, seriale, mecze, tam, gdzie jemy i gotujemy. Nastrój w kuchni zapewnią również wbudowane głośniki stereo. Jak widać, lodówka Samsung jest sprzętem multimedialnym.

Lodówka Samsung – z technologią na „ty”

Lodówka Samsung wyróżnia się także technologią, która zapewnia większą pojemność  przy takich samych wymiarach zewnętrznych. Dzięki nowemu systemowi izolacji ścianki urządzenia są cieńsze, co daje nam więcej miejsca wewnątrz na produkty spożywcze. Producent ma 52 chłodziarki z taką opcją.

Chłodziarka tej marki jest godna uwagi również ze względu na systemy No Frost, Twin Cooling Plus, Triple Cooling oraz Metal Cooling. Pierwsze z tych rozwiązań zastosowano w 126 modelach. Polega ono na tym, że lód, który osadza się w parowniku w zamrażalniku, jest cyklicznie rozmrażany automatycznie przy użyciu specjalnej grzałki i odparowywany na zewnątrz urządzenia. Dzięki temu woda nie osadza się i nie zamarza na ściankach urządzenia. Reasumując – lodówki nie trzeba rozmrażać.

Natomiast Twin Cooling Plus kontroluje oraz optymalizuje temperaturę i wilgotność niezależnie w chłodziarce i zamrażalniku. Świeżość produktów udaje się utrzymywać znacznie dłużej. Dodatkowy parownik wbudowany w komorę chłodziarki sprawia, że urządzenie jest w stanie utrzymać do 75 proc. wilgotności w jej wnętrzu. Ponadto zastosowanie dwóch niezależnych obiegów powietrza powoduje, że zapachy zamrażalnika nie mieszają się z tymi w chłodziarce, a przechowywane produkty dłużej utrzymują swoje walory i teksturę. System ten ma 39 modeli chłodziarek Samsunga.

Zaś Triple Cooling to potrójne chłodzenie, które  pozwala na trzy niezależne ustawienia w trzech różnych komorach. Optymalizuje poziom temperatury i wilgotności w każdej z nich oraz zapobiega mieszaniu się zapachów.

Jest jeszcze Metal Cooling, czyli tylny panel lodówki wykonany ze stali, który magazynuje chłód i utrzymuje optymalną temperaturę wewnątrz, dzięki czemu żywność pozostaje świeża mimo otwierania i zamykania drzwi urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy też elegancki wygląd, a czyszczenie sprzętu jest ułatwione.

Czy jest ktoś, kto potrafi oprzeć się temu technologicznemu kuszeniu? Zakładamy, że nie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here