Ubezpieczenie NNW dla dzieci do szkoły – najlepsze oferty

Ubezpieczenie NNW dla dzieci do szkoły – najlepsze oferty

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami – to znak, że już niebawem Twoje dziecko przyniesie ze szkoły informację dotyczącą dokonania płatności na szkolne ubezpieczenie NNW. Zanim jednak zdecydujesz na takie rozwiązanie, poznaj alternatywną opcję. Dowiedz się, gdzie najlepiej samodzielnie wykupić polisę i sprawdź dlaczego warto tego dokonać.

Chociaż ubezpieczenie NNW wykupywane przez placówkę edukacyjną nie jest obowiązkowe, jest zalecane. Rodzice, mając na głowie mnóstwo innych spraw, kwestię wyboru polisy dla dziecka pozostawiają dyrekcji szkoły. Chociaż takie rozwiązanie faktycznie jest wygodne, nie jest pozbawione wad.

Grupowe ubezpieczenie NNW – tańsze, ale czy opłacalne?

Tym, co przekonuje rodziców do polisy NNW wykupywanej przez szkołę jest przede wszystkim cena. Jednorazowa składka często mieści się w granicach 30-50 zł. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że niska składka przekłada się na niską sumę ubezpieczenia oraz okrojony zakres ochrony. Może zatem zdarzyć się tak, że wysokość wypłacanego odszkodowania będzie niska (drobne urazy stanowią 1-5% sumy ubezpieczenia). Czasami ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania – może się bowiem okazać, że polisa nie obejmuje np. zdarzeń, do których doszło poza szkołą czy na wakacjach.

Ubezpieczenie NNW wykupione we własnym zakresie – to się opłaca

Analizując ubezpieczenia NNW dziecka na rankomat.pl łatwo dojść do wniosku, że samodzielnie wykupywana polisa jest bardziej opłacalna. Warto mieć świadomość, że dzieci w wieku szkolnym są bardzo ruchliwe i o wypadek nie jest trudno. Dlatego pociecha powinna być odpowiednio zabezpieczona – tak, by w razie zdarzeń losowych rodzic mógł pokryć koszty leczenia.

Samodzielnie wykupiona polisa NNW, mimo że jest droższa, pozwala na lepsze dopasowanie m.in. pod kątem:

  • sumy ubezpieczenia – im wyższa, tym wyższego odszkodowania można się spodziewać
  • zakresu ochrony ubezpieczeniowej – polisa może obejmować nie tylko zdarzenia w szkole, ale również na zajęciach pozaszkolnych czy na wakacjach.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Jeżeli chcesz, aby szkolna polisa NNW zapewniała optymalny zakres ochrony ubezpieczeniowej, nie możesz sugerować się wyłącznie ceną. Niska składka to wąska ochrona i niska suma ubezpieczenia.

W wyborze dopasowanej oferty pomoże ranking najlepszych ubezpieczeń na rankomat.pl. Zestawienie aktualnych polis da Ci dobry pogląd na produkty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Porównaj dostępne oferty  i wybierz rozwiązanie w pełni dopasowane do Twoich oczekiwań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here