kuchnia

Projektowanie domu, a także aranżacja wnętrza to duże wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania oraz planowanie. Oprócz mebli kuchennych musimy wybrać również płytki, które nie będą tak łatwe w zmianie jak meble, dlatego wybór powinien być jak najbardziej przemyślany. Jakie płytki są odpowiednie do kuchni? W ofercie największych marketów budowlanych znajdziemy przeróżne rodzaje oraz modele, które nie ułatwiają nam wyboru. Co wziąć pod uwagę przy wyborze płytek do kuchni? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/jak-dobrac-plytki-do-kuchni/ 

Dostosujemy się do stylu całego mieszkania 

Dobierając płytki do kuchni, warto jest wziąć pod uwagę nie tylko styl kuchni, ale również całego mieszkania lub domu. Wygląd płytek powinien podkreślać oryginalny styl każdego wnętrza, a nie wprowadzać niepotrzebny dysonans. 

Ustalmy wcześniej budżet 

Zanim wybierzemy się do sklepu budowlanego, powinniśmy określić budżet, które możemy przeznaczyć na płytki do kuchni. Obecnie wiele sklepów oferuje płytki budżetowe, jak i te dużo lepszej jakości. Z pewnością uda ci się kupić płytki w dobrej jakości bez wydawania fortuny. 

Płytki ścienne i podłogowe 

Pod żadnym pozorem nie dopasuj płytek ściennych do płytek podłogowych. Najczęściej wygląda to nieefektywnie i banalnie. Zamiast tego Zaplanuj kontrast kolorów w taki sposób, żeby uzupełniały one wnętrze i kusiły atrakcyjnością. 

Płytki odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne 

Wybierając płytki najlepiej postawić na glazurę lub terakota, ponieważ wyróżniają się one wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Posiadają zadowalające parametry techniczne, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Płytki tego rodzaju nie wymagają specjalnej ochrony oraz konserwację. Dobrze, żeby płytki były odporny na ogień i mocno czyszczeniu. 

Zobacz też: http://www.ufendi.pl/sprzety-niezbedne-kuchni/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here