Jak wybrać dobre oświetlenie przemysłowe?

Oświetlenie dla fabryk i zakładów przemysłowych powinno być przede wszystkim energooszczędne, dobrze rozplanowane i wydajne. Energia wciąż drożeje, dlatego wybór właściwych opraw zyskuje na znaczeniu. Co wybrać, aby skutecznie ograniczyć koszty zużycia prądu?

Dlaczego oświetlenie jest tak ważne?

Bez odpowiedniego oświetlenia trudno o dostateczną wydajność fabryk i zakładów. Pełni ono zasadnicze funkcje w każdym budynku przemysłowym. Jedną z nich jest zapewnienie dostatecznej ilości światła do wykonywania pracy. Drugą jest fakt, że dobre oświetlenie gwarantuje odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Jego natężenie musi być dobrane odpowiednio do rodzaju pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest kombinacja światła ogólnego (rozjaśniającego równomiernie całego pomieszczenie) i miejscowego (skierowanego na przedmiot pracy wzrokowej). Jak widać, zakup odpowiednich opraw musi być kwestią dobrze przemyślaną.

Najlepszy rodzaj oświetlenia przemysłowego

Oświetlenie przemysłowe powinno być nie tylko dobrze rozplanowane i wysoce wydajne. Najlepiej, aby było równocześnie energooszczędne. W przypadku hal produkcyjnych i magazynowych koszt zużycia energii jest bardzo wysoki. To budynki o ogromnej powierzchni, intensywnie użytkowane przez nawet kilkanaście godzin na dobę. Z tych względów jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do tak dużego metrażu są przemysłowe panele LED. To nowoczesna technologia, która ma masę zalet. Jej uniwersalność sprawiła, że szybko zdominowała rynek oświetlenia przemysłowego przeznaczonego do dużych hal, zakładów i fabryk.

Przede wszystkim panele LED są wyjątkowo wydajne i charakteryzuje je najwyższa skuteczność świetlna. Jednocześnie pobierają mało energii, zwłaszcza gdy porównamy to ze zużyciem standardowych jarzeniówek. Co więcej, są rozwiązaniem bardzo ekologicznym (ze względu na brak szkodliwej rtęci), rzadko ulegają awariom, mają solidną strukturę, pozwalają też na zwiększone bezpieczeństwo użytkowania. Nie emitują ciepła, co ma znaczenie np. w miejscach, gdzie przechowuje się żywność. Koszty ich eksploatacji są bardzo niskie. Wykazują się również dużą żywotnością, przez co rzadko trzeba je wymieniać.

Gdzie szukać produktów dobrej jakości?

Poza panelami, inne rodzaje oświetlenia przemysłowego to m.in. modele hermetyczne, rastrowe i kanałowe. Ich największą zaletą jest wysoka szczelność, przez co warto wykorzystywać je wszędzie tam, gdzie lampy będą narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych, np. dużą wilgoć albo wysoką temperaturę. Oczywiście zasadniczą sprawą dla każdej osoby szukającej tego typu produktów jest korzystna cena i dobra jakość.

Jeżeli więc zależy nam na połączeniu obu tych cech, warto szukać w sprawdzonych hurtowniach internetowych. Szeroki wybór takich produktów oferuje Elektro Market Ania, sklep z wyposażeniem elektrycznym działający online. Dużą zaletą jest w tym przypadku obsługa zamówień przez Internet – dzięki temu proces zakupowy jest o wiele wygodniejszy, a wybrane produkty zostaną nam dostarczone prosto pod wybrany adres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here